Jeśli chcesz być szczęśliwy, to wyrzuć śmieci

Chcesz być szczęśliwy. Ale czy wiesz, jaką myśl pomyślisz za chwilę?
Zastanów się przez moment… Wiesz już? Udało ci się przewidzieć tę konkretną myśl w postaci słowa, zdania, pytania?

Pocieszające jest to, że jeśli chcesz być szczęśliwy, nie musisz umieć tego robić.

Ja nie potrafię przewidywać myśli, ale potrafię wybierać te, które sam chcę pomyśleć. Potrafię skupiać się na tych, które dobrze wpływają na moje samopoczucie; na myślach, które napełniają mnie radością, spokojem, opanowaniem, wyzwalają potrzebną na dany czas energię do działania, motywują, podnoszą na duchu. I tego chcę Cię nauczyć podczas tych warsztatów.

Jeśli chcesz być szczęśliwy – wyrzuć śmieci

Wyrzuć śmieci – to słowa starszego mężczyzny do młodego chłopaka w jednej ze scen z filmu „Siła spokoju”. Nie chodziło jednak o zwyczajne śmieci, ale te, którymi wypełniony jest nasz umysł. Śmieci to myśli, które odciągają nas od rzeczywistości, od prawdziwego życia, które toczy się tu i teraz. Nasza uwaga jest tak przytępiona, że z biegiem lat coraz mniej widzimy, choć przekonani jesteśmy o swojej coraz większej mądrości.
Zamiast naprawdę żyć, potrafimy o życiu jedynie myśleć, planować, rozpamiętywać. Uczymy się dążyć do czegoś, czego nie ma, bez wykorzystania tego, co jest. Czekamy, aż ktoś inny rozwiąże nasze problemy, odpowie na nasze pytania, wleje w nas potrzebną dawkę energii i motywacji, weźmie odpowiedzialność za nasze decyzje i wybory.

Śmieci w umyśle przesłaniają nam piękno codziennego życia. Nieustannie tworzone przez umysł historie, stają się tak realne, że z czasem nie odróżniamy już tego, co jest naprawdę od tego, co wymyślił nasz umysł.

Jeśli więc chcesz być szczęśliwy, to wyrzuć śmieci. I zrób to jak najszybciej, a potem dbaj o czystość w swojej głowie. Dzięki temu, coraz mniej będzie myśli, które mijają się z prawdą, a które do tej pory tak mocno wpływały na twoje życie.

Tylko twoja prawda może cię wyzwolić

Tak napisała w swojej książce, Katie Byron. Tylko prawda, którą sami odkryjemy w sobie, może stać się częścią naszego życia i pozytywnie wpłynąć na jego dalszy przebieg. Cudze odpowiedzi nie mają mocy sprawczej. Przeciw takim umysł buntuje się jako pierwszy.
Jeśli chcemy odkryć prawdę o sobie, prawdę o swoim życiu, czas przyjrzeć się temu, co prawdziwe nie jest. Temu, co nam nie służy. Temu, co nie prowadzi nas tam, dokąd chcemy iść. Czas odnaleźć prawdziwych nas i cieszyć się tym odkryciem każdego dnia. Oczywiście, jeśli chcesz być szczęśliwy 

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉