Prawdziwe życie – dom pełen szczęścia i miłości

Myśli, uczucia, emocje, słowa, działania,

– to najważniejsze elementy, które wpływają na kształt naszego życia.

Źródłem zarówno naszego szczęścia i radości, jak też cierpienia i smutku, są nasze myśli. Stąd wypływa wszystko, czym wypełnia się każda chwila, każda sekunda. Przez cały czas myślimy. Nasze myśli są często tak gęste i nieświadome, że przesłaniają nam prawdziwe życie – to, na co patrzymy, przez co nie widzimy tego, co naprawdę jest.
Myślimy, zamiast widzieć. Umysł od razu to nazywa, określa, ocenia, bywa że osądza i odrzuca.
A przecież to, na co patrzymy, po prostu JEST. Bez określeń narzuconych przez umysł, świat i nasze życie jest takie, jakie jest w swej istocie.
I dzieje się tylko w tej chwili, która jest. Tu i teraz.

Prawdziwe życie – wolne od opowieści

Kiedy nieświadomie zaczynamy tworzyć myśli na temat tego: co widzimy, słyszymy, co mówią i robią inni – zaczynamy żyć nie swoim życiem, ale wymyśloną opowieścią o tym życiu, często niewiele mającą wspólnego z tym, czym to nasze życie naprawdę jest. Myśli stoją u źródła, u początku.
Myśli:

  • O sobie,
  • O innych,
  • O świecie,

są fundamentem, na którym zbudowany jest dom naszego życia.

Wyobraźmy sobie ten dom.

Jego fundament to nasze myśli. Dom posiada 6 filarów, o których następnym razem, dowiemy się trochę więcej. Nasze emocje, słowa i działania tworzą jego ściany.
W przypadku domu zwanego życiem, im lepszy fundament, tym stabilniejszy cały dom: filary i ściany łącznie z dachem.
Podłoga w naszym domu zbudowana jest z uczuć. To one mają bezpośredni związek z myślami. Kiedy nasze uczucia nam nie służą, kiedy mówimy, że czujemy się źle, zapytajmy siebie: jaka myśl stoi za tym uczuciem. O czym myśleliśmy przed chwilą, bądź myślimy teraz, że tak właśnie się czujemy?
Te pytania warto zapamiętać, bo mogą nas uchronić przed wieloma kiepskimi dniami, a takimi nazywamy najczęściej te, w których kiepsko się czujemy. Z bardzo różnych powodów. A kiepski dzień, to niezbyt wiele chęci do działania, słaba motywacja, większa drażliwość, mniej korzystne wybory i decyzje.

Gdy wiemy, o czym myślimy, nasza uczuciowa podłoga jest stabilna i bezpiecznie możemy poruszać się zarówno my, jak i ci, których życie przeplata się z naszym.
Uczucia to nasz sygnalizator, który informuje nas, w jakim miejscu znajdują się nasze myśli, gdzie krąży nasz umysł, na czym skupiamy swoją uwagę.

Myśli, uczucia, emocje, słowa, działania – to fundamenty i ściany. Im bardziej świadome będą te elementy naszego życia, tym lżejsze, spokojniejsze,szczęśliwsze będzie nasze życie każdego dnia. A zasługujemy na to, co najlepsze. Przede wszystkim zaś zasługujemy i jesteśmy warci tego, co prawdziwe. W prawdziwym życiu nie trzeba się bać, ukrywać, uciekać przed zdemaskowaniem, udawać kogoś innego, niż się jest. Nie trzeba się nikomu ze swojego życia tłumaczyć, a już na pewno nie trzeba przepraszać za to, że się żyje.

Prawdziwe życie – to jasne i ciemne strony

Składa się z jasnych i ciemnych stron, sukcesów i błędów, trafnych i niekorzystnych decyzji. Nigdy jednak nie wiemy w perspektywie przyszłości, co tak naprawdę jest dla nas dobre i korzystne, dlatego warto żyć tu i teraz tym, co jest, a nie tym, co myślimy, że jest, czy co powinno być, a nie jest.

c.d.n.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉