Uzdrawianie wiary. Odrzucając fałszywe przekonania.

Czy nasza wiara potrzebuje uzdrowienia?

To nie tak.
Wiara jest pewnego rodzaju przekonaniem. Uznajemy, że coś jest takie, a nie inne, choć nie mamy na to dowodów. W innym przypadku bylibyśmy w posiadaniu wiedzy.

Przekonania towarzyszą nam od samego urodzenia. Czujemy to, do czego przekonani są nasi opiekunowie, potem zaczynamy ich rozumieć i w dobrej wierze, przejmować ich światopogląd. A ten, nie zawsze zgodny jest z tym, co jest naprawdę.

Gregg Braden otwiera drzwi, za którymi jawi się inna, wielu do tej pory nieznana rzeczywistość. Twierdzi, że nie musimy żyć z przekonaniami, które niszczą nas i naszych bliskich.

Możemy je zmieniać.

Jak?

Opierając się na logice lub na cudzie.

Tak, na cudzie, czyli wydarzeniu, które nie daje sie wytłumaczyć prawami natury. Tyle, że to, co dla jednego będzie cudem, dla drugiego czymś wykonalnym i zupełnie normalnym, opartym o zasadę działania wszechświata. Trudno na pierwszy rzut oka się z tym zgodzić, ale  naprawdę mamy spory wpływ na swoje życie i świat, którego częścią przyszło nam być.

Gregg podaje konkretne ćwiczenia, mające na celu zmianę naszych przekonań. Tych, które nas blokują, zatrzymują na drodze do samorozwoju.

Każdy może być cudotwórcą

Coś, co jeszcze sto lat temu dla ludzi graniczyło z cudem i było niewykonalne, dziś stało się normalną czynnością, bez której trudno się obejść. Co więc z prawdziwymi cudami? Kto może ich dokonywać?

Każdy.
Ja. Ty. Kto tylko zechce trochę bardziej zagłębić się w prawa rządzące światem, przyrodą, swoim ciałem.

Nie jestem w stanie w tym miejscu dokładnie tego wyjaśnić, bo opisane to zostało na 300 stronach, ale wciąż żywe jest we mnie odkrycie, że naprawdę wiele mogę i jest to całkiem logiczne.

Dla Jezusa czymś normalnym było chodzenie po wodzie. My jeteśy przekonani, że to niemożliwe i…  zamiast iść po powierzchni, toniemy w głębinach. Czy to tylko sprawa przekonania, czy nadludzkiej mocy Jezusa?

Czy nie umniejszam tu Jego Boskości? A czy ja jestem kimś mniejszym, gorszym, dalszym Bogu niż Jezus?

Temat do przedyskutowania.

I jeszcze jedno, bo nie chcę tu streszczać książki.
To, co dało mi wiele do myślenia, to rola mojego serca w kształtowaniu mojego życia, mojej rzeczywistości, zdarzeń, sytuacji, materializacji marzeń.

Serce – narząd pełen niezwykłej mocy

Serce to nie walentynka – słyszałem nieraz. To też nie tylko pompka to przepychania krwi, by ciało mogło funkcjonować, a mózg nie umarł z powodu braku tlenu. To coś więcej.

Okazało się, jak pisze Gregg Braden, że naszymi myślami i uczuciami możemy wpływać na zachowanie atomów. Co więcej. Na ich strukturę. A skoro zmieniają się atomy, to zmienia się to, co jest z nich zbudowane.

“Kiedy zmienia sie pole magnetyczne lub elektryczne atomu -lub oba pola ulegają zmianie – zmienia się  również atom: sposób jego zachowania oraz to,  jak wyraża sie w postaci materii. A wraz ze zmianą atomu, przeobrażeniu ulega cały nasz świat.

Badania przeprowadzone przez Institute of HeartMath pokazały, że siła elektryczna sygnału płynącego z serca, zmierzona za pomocą elektrokardiografu (EKG), jest o 60 razy większa od siły sygnału elektrycznego emitowanego przez ludzki mózg, który zmierzono posługując się elektroencefalografem (EEG). Natomiast  pole magnetyczne serca jest około pięć tysięcy razy silniejsze niż pole magnetyczne wytwarzane przez mózg.
Istotne jest to, że każde z tych pól posiada  moc zmieniania energii atomów, a my wytwarzamy obydwa te pola poprzez nasze doświadczenie przekonania.”

Czy teraz rozumiesz, czemu nawiązałem do Jezusa? Bo On miał serce pełne miłości i Jego uczucia na pewno były bardzo mocne.

Wiele  mógłbym tu jeszcze napisać, ale po co, skoro możesz sam przeczytać to, o czym pisze Gregg Braden w książce Uzdrawianie wiary. Odrzucając fałszywe przekonania.”

Ja, po tej lekturze, jeszcze bardziej zwracam uwagę na moje myśli, emocje i uczucia, Bardziej skupiam się też na przekonaniach, które powoli udaje mi się zmieniać z pomocą wzoru zostawionego w książce przez autora.

Pozdrawiam i życzę owocnę lektury.

 

Gregg Braden. “Uzdrawianie wiary. Odrzucając fałszywe przekonania.”

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Spis treści:

  • Wstęp … 9
  • I. Nowe spojrzenie na rzeczywistość: wszechświat jako komputer świadomości. … 27
  • II. Programowanie wszechświata: nauka przekonania. … 75
  • III. Z mózgu do umysłu: kto kieruje naszą fabryką przekonań? … 131
  • IV. W co wierzysz? Wielkie Pytanie leżące u podstawy Twojego życia …159
  • V. Jeśli znasz kod, ustanawiasz zasady: obalanie paradygmatu fałszywych granic …. 193
  • VI. Uzdrawiające przekonanie: jak stworzyć nowy kod rzeczywistości? … 223
  • VII. Przewodnik po wszechświecie … 263
  • Podziękowania … 291
  • O Autorze … 294

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉