Pozytywny egoista

Czy można być szczęśliwym człowiekiem żyjąc z kimś, kogo się nie kocha, nie lubi, nie szanuje, nie akceptuje? Raczej nie. A tak wygląda często nasze życie ze sobą samym…

Pozytywny egoista - Ewelina GolbaKsiążka Pozytywny egoista jest punktorem oświetlającym to, co znane, ale pomijane na scenie naszego życia.

Pomaga odkryć to, co jest w każdym z nas. Przypomina, że nasze życie może być pięknym, niesamowitym ogrodem. Bywa jednak, że ogrodnik, który miał o niego dbać, wciąż troszczy się o ogrody innych ludzi, pozwalając, by jego własny, zarastał chwastami i bezowocnymi drzewami, które nie pozwalają dotrzeć tu promieniom słońca. To dlatego inni omijają go szerokim łukiem.

Każda chwila jest dobra, by wejść do swojego ogrodu, obejrzeć, zastanowić się, co można zrobić, aby był tym jedynym, w którym chce się przebywać, z którego nie chce się wychodzić i do którego zawsze chce się wracać. Ogrodem, w którym jest się naprawdę szczęśliwym człowiekiem. Magicznym miejscem, w którym każdy chce się znaleźć.

Ewelina Golba podaje każdemu z nas pomocną dłoń, dzieląc się doświadczeniem drogi, którą sama przebyła od bycia nieszczęśliwym altruistą, do kształtowania w sobie każdego dnia coraz piękniejszego obrazu pozytywnego egoisty – człowieka, który czując się szczęśliwym sam ze sobą, dzieli się tym szczęściem z innymi. Bo teraz już ma coś, co może im dać. I ma tego pod dostatkiem.

Cieszę się, że mogłem przeczytać tę książkę i utwierdzić się w przekonaniu, że idę dobrą drogą. Dopiero będąc szczęśliwymi sami ze sobą, jesteśmy w stanie naprawdę myśleć o dobru innych i bezinteresownie dawać im to, co w nas najlepsze.
Pozytywny egoista to najlepsza wersja nas samych. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok w swoją stronę.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉