Twoja częstotliwość

Czy wiesz, czym jest Twoja częstotliwość?

Dobrze wiemy, jak mija czas już od pierwszego dnia nowego roku.
Nawet nie wiemy kiedy, a już przychodzi wiosna, lato, a po niej jesień i znów czekamy na Nowy Rok.

Można żyć samym czekaniem na to, co dopiero przed nami i tak właśnie nierzadko robimy, mając nadzieję, że będzie lepsze, szczęśliwsze, spokojniejsze i bogatsze we wszystko, o czym marzymy.

Minus takiego życia jest taki, że nigdy, albo prawie nigdy nie ma nas tu, gdzie naprawdę toczy się nasze życie.  Zakotwiczeni w przyszłości, zapominamy o tym, co tak cenne było w pierwszych latach życia, a co sprawiało, że nasza dusza śpiewała, na plecach czuliśmy skrzydła i niemal wszystko było dla nas możliwe. Z łatwością znajdowaliśmy to, co sprawiało nam przyjemność, przynosiło radość, przyspieszało bicie serca i rozpalało światełka w naszych oczach.

Dziś, gdybyśmy usiedli na chwilę i chcieli zapisać to, co bardzo lubimy robić, co sprawia nam prawdziwą przyjemność, co uskrzydla nas i wypełnia radością na samą myśl, że żyjemy – moglibyśmy mieć problem. Choć mam nadzieję, że się mylę.

Twoja częstotliwość pomaga tworzyć życie, o jakim marzysz

Nie będzie odkryciem, gdy napiszę, że nasz świat jest naszym dziełem. Naszymi myślami, uczuciami, sercem, spojrzeniem – tworzymy to, co staje się rzeczywistością.
Mając w sobie spokój – emanujemy nim na innych i na to, co robimy.
Wypełnieni radością – zarażamy nią innych i otoczenie staje się bardziej przyjazne.
Nastawieni na szukanie w sobie i w innych tego, co dobre – widzimy go coraz więcej, co nie zostaje bez echa w odczuciu tych, którzy tego doświadczają.

Dajemy to, co sami posiadamy.
Żyjemy, gdy jesteśmy świadomi siebie i życia. 

Twoja częstotliwość - Penney PeirceW czym może nam pomóc książka Penney Peirce “Twoja częstotliwość“. Podręcznik wykorzystania intuicji”?

W powrocie do siebie, do źródła wszystkiego, co najlepsze w nas.
Żyjąc w pośpiechu, gubimy to, co tak cenne i niepowtarzalne. Zapominamy o tym, że nasze serce ma dla nas to, co najlepsze. Nie umiemy cieszyć się chwilą, która trwa. Przestajemy czuć własne ciało, traktując je jak zwykłe narzędzie, rutynowo wykorzystywane do codziennych zajęć.

Twoja częstotliwość domowa

Jeśli chcemy spotykać ludzi, z którymi dobrze się czujemy i którzy nadają na podobnej częstotliwości jak my, trzeba nam zacząć od powrotu do swojej częstotliwości domowej – wyjątkowej i niepowtarzalnej jak każdy z nas.
W jej odnalezieniu pomaga nam Penney Peirce, dzieląc się słowami, które niosą wiele ciepła, światła i mądrości w nasze życie.

Z przyjemnością przeczytałem książkę “Twoja częstotliwość” i wciąż wracam do ćwiczeń w niej zawartych, coraz bardziej zbliżając się do swojej częstotliwości domowej i ciesząc się chwilą, która właśnie trwa.

Serdecznie polecam tę lekturę.
Myślę, że twoje serce, ciało i umysł, będą ci wdzięczne za słowa, które z niej przypłyną i obudzą w tobie to, co najlepsze, najbardziej twoje.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉