Życiowa rutyna – jak się uwolnić od niej i być szczęśliwym

Życiowa rutyna – czy doświadczyłeś jej kiedykolwiek?

Szybko przyzwyczajamy się do faktu, że żyjemy. Wpadamy w życiową rutynę. Codzienność przestaje nas cieszyć, bo zaczynamy pędzić za tym, co umysł przedstawia nam jako dużo bardziej atrakcyjne, niż chwila obecna.

Tu i teraz kontra życiowa rutyna

Dajemy się nabrać, bo tak naprawdę nic nie jest ciekawsze i bardziej warte uwagi, niż to, co jest TERAZ.

Wiem, że nasze obecne życie może być dalekie od ideału, ale wciąż zapominamy, że to właśnie tu, w tej chwili, mamy jedyną i niepowtarzalną szansę, by stworzyć życie swoich marzeń.

Jeśli naszymi myślami pełnymi zmartwień, lęków, błąkać się będziemy po bezdrożach przyszłości, nic się nie zmieni.

Trzeba wziąć się w garść tu gdzie jesteśmy, z tym, co mamy i z tym, co potrafimy i wykorzystać do maksimum chwilę obecną.

Sprawdź czego ci brakuje i… zdobądź to

Jeśli okaże się, że czegoś nam brakuję, czegoś nie umiemy – nic nie stoi na przeszkodzie, by to nadrobić, douczyć się, zdobyć nową umiejętność. Ale nie zrobimy tego nigdzie indziej i w żadnym innym czasie poza Tu i Teraz. Czy nam się to podoba, czy nie.

Nasze 100% zaangażowania w obecne życie jest dla nas wyjątkową szansą, by zamienić zmartwienia i strach na życie coraz bardziej pewne, bezpieczne, spokojne i obfite.

Nikt nie jest tak głupi i bezmyślny, by nie poradził sobie z tą jedną chwilą obecną. Życie nas przeraża, bo wciąż myślimy o tym, co może nas spotkać. Bazujemy na tym, co do tej pory się wydarzyło i czego doświadczyliśmy. A przecież to nie wszystko. Nigdy tak do końca nie wiemy, co może się wydarzyć. Przecież niejeden raz życie nas zaskakiwało i działy się rzeczy, których nigdy byśmy się nie spodziewali. A jednak.

100% zaangażowania w tu i teraz – sposób na życiową rutynę

Dajmy już dziś, teraz, całe 100 % z siebie w tym, co akurat robimy, a zapomnimy, czym jest życiowa rutyna. Jeśli nam się nie uda za pierwszym razem, zróbmy to za drugim, trzecim, czy pięćdziesiątym. Nie poddawajmy się jednak tak łatwo, bo chodzi tu przecież o nasze życie.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉