Zrób pierwszy krok

a świat wyjdzie Ci naprzeciw.

Takiego przekonania nauczyłem się podczas moich wędrówek po polskich górach.

Bywało, że trafialiśmy na niezbyt ciekawą pogodę. Nic dziwnego, bo kto tu mieszka ten wie, że lato w Polsce bywa kapryśne.
Mogliśmy siedzieć u gaździny w pokoju i czekać, aż pogoda się poprawi i przestanie padać, albo wstać, ubrać się odpowiednio do pogody, spakować co trzeba i wyruszyć na szlak.

Odkąd pierwszy raz wybraliśmy drugą opcję i  stało się to, czego nikt z nas nie przewidywał, robiliśmy tak za każdym następnym razem.

Kiedy robisz pierwszy krok, świat rusza razem z tobą

Może nie zawsze od razu pogoda zmieniała się w słoneczną z nieskazitelnie czystym błękitnym niebem, ale było lepiej niż wtedy, gdy siedzieliśmy  w domu i góry oglądaliśmy przez zalane deszczem okna.
Gdy wyruszaliśmy na szlak mimo kiepskiej pogody, już po krótkim czasie deszcz przestawał padać, a słońce nieśmiało zaczynało wyglądać zza chmur. Odkryłem wtedy, że ja i świat to nie dwa światy. Jesteśmy połączeni i moje nastawienie nie jest bez znaczenia dla tego, co dzieje się wokół. Często bywa zaraźliwe jak ziewanie:)

Zachodnie Tatry - Zrób pierwszy krok a świat wyjdzie naprzeciw

Pierwszy krok + Nastawienie

Nastawienie do świata, do życia, do ludzi, do zwierząt – – nie to udawane, zewnętrzne, ale to wypływające z serca, z głębi nas – ma ogromną moc przemieniania, ulepszania, uwalniania i uszczęśliwiania. Trzeba tylko z głębokim przekonaniem zrobić ten pierwszy krok, a za nim następny i następny i następny, ufając, że to, co mamy w sobie, odbije się w postaci tego, co dla nas najlepsze na naszej drodze.

Jeśli uważasz, że warto - podaj dalej ;)