Dostrzegaj tylko miłość – cenna rada Doreen Virtue

Dr Doreen Virtue napisała:

Kiedy koncentrujesz się na miłości, znika wszystko, co nią nie jest.

Pomyślałem, że zamiast walczyć z tym, czego w życiu nie chcemy, co nam się nie podoba i co nie przynosi nam korzyści, a wręcz może niszczy nas z każdej możliwej strony, może lepiej skierować uwagę na to, czego naprawdę chcemy, co lubimy, co jest dla nas ważne, cenne, wartościowe i bliskie sercu.

W przypadku ludzi, którzy wciąż psują nam krew swoim zachowaniem, może uda nam się znaleźć w nich coś dobrego i na tym skupiać cały czas swoją uwagę, a może skierujemy myśli i uczucia na otoczenie, w którym chcielibyśmy żyć, ludzi, których chcielibyśmy miec przy sobie – mając tu na uwadze nie tyle ich wygląd, co sposób bycia, zachowania, odnoszenia się do nas, relacji, jakie by nas łączyły.
Wtedy niekoniecznie musi zniknąć osoba, która teraz ograbia nas ze spokoju. Może dzięki skupieniu na miłości do niej, do choćby jednej dobrej strony tej osoby, to dobro rozkwitnie, urośnie, a w efekcie tego, zacznie wypierać negatywne i niszczące zachowanie?

Czemu by nie spróbować? W końcu skupienie na miłości może przynieść tylko dobre owoce, prawda?

A kiedy zmęczeni jesteśmy pracą, miejscem zamieszkania, okolicą w której żyjemy – od rana do wieczora skupiajmy się na dobrych stronach tego wszystkiego i jednocześnie pielęgnujmy w umyśle i sercu wizję pracy, miejsca zamieszkania i okolicy, w której czulibyśmy się naprawdę dobrze, wspaniale, szczęśliwi, kochani i bezpieczni.

Dostrzegać tylko miłość – czy to możliwe? 

wg Doreen Virtue tak, a my nie dowiemy się, dopóki nie podejmiemy tego wyzwania. Wszelka zmiana zaczyna się zawsze od człowieka, który jej pragnie. Gdy tu się zacznie, promieniować będzie na zewnątrz i przemieniać to wszystko, co znajdzie się w zasięgu miłości.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉