Jak powstają wierzenia religijne

Być może wiesz, jak powstają wierzenia religijne, ale może twoja wiedza mija się z prawdą, albo jest niekompletna, dlatego pomyśl nad innym wytłumaczeniem, którym dzieli się Anthony de Mello.

“Pewnego razu wyszedł diabeł na spacer z przyjacielem. Nagle zobaczył przed sobą człowieka,który pochylony nad ziemią, usiłował coś zbierać.

– Czego szuka ten człowiek? – zapytał diabła przyjaciel.

– Okruchów Prawdy – odpowiedział diabeł.

– I nie niepokoi cię to? – znów zapytał przyjaciel.

– Ani trochę – odpowiedział diabeł. – Pozwolę mu zrobić z tego wierzenie religijne.Wierzenie religijne jest jak drogowskaz wskazujący drogę do Prawdy. Ludzie, którzy upierają się, aby pozostawać przy drogowskazie, doznają przeszkody w postępowaniu ku Prawdzie, gdyż mają fałszywe uczucie, że już ją posiadają.

Wierzenie religijne jest jak drogowskaz wskazujący drogę do Prawy. Ludzi, którzy upierają się, aby pozostawać przy drogowskazie, doznają przeszkody w postępowaniu ku Prawdzie, gdyż mają fałszywe uczucie, że już ją posiadają.Anthony de Mello ” Śpiew ptaka”

Anthony de Mello ” Śpiew ptaka”

 

Czy wiesz już, jak powstają wierzenia religijne? Jeśli tak, co to dalej z twoimi wierzeniami? Czy będziesz w nich trwać, czy może zmienisz, albo zupełnie zrezygnujesz?

Niezależnie od tego, co zrobisz, ważne, byś był tego w pełni świadomy, bo bezmyślna religijność jest gorsza od żadnej.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉