Negatywna opinia – czym jest w praktyce

“Twoja opinia na jakiś temat jest twoim oczekiwaniem wobec tej rzeczy czy osoby. I jeśli twoja opinia jest dla ciebie negatywna, to krzywdzi przede wszystkim ciebie i jest to czas, abyś egoistycznie zrobił coś dla siebie i zmienił swoją opinię na lepszą. Pierwszą osobą, która odczuje tego pozytywne skutki, będziesz ty.

Trzymanie się negatywnych opinii i etykiet poprzyklejanych innym, kiedy samemu odczuwa się tego negatywne przejawy rzeczywistości jest działaniem według starego przysłowia: na złość mamusi odmrożę sobie uszy. Niestety – i odmrażając sobie uszy  i negatywnie oceniając innych wyrządzasz krzywdę przede wszystkim  sobie. To wymaga pracy i samozaparcia, ale każdą negatywną opinię można zmienić na lepszą. W dużej mierze zależy od tego twoje dobre samopoczucie.”

Bogusława Krause

“Alchemia szczęścia – nieważne, co robisz, ważne, co myślisz”

 

p.s.

Wg mnie niesamowita książka. Już druga (po “Pozytywnym egoiście“) książka, która pokazuje, jak ważne jest docenienie siebie i jak wiele zależy od tego, co jest we mnie. Jeśli tu jest bałagan i niezadowolenie, będzie też tego sporo w tym, co mnie otacza. Polecam. To bardzo dobrze wydane pieniądze, jeśli – i tu ważna uwaga – nie boimy się wziąć pełnej odpowiedzialności za swoje życie i za WSZYSTKO, co w tym życiu się wydarza, pojawia, dzieje.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉