Jak poczuć się szczęśliwym już teraz

Czy to możliwe, by czuć się szczęśliwym przez cały czas?

Tak, możliwe, ale w większości wypadków wymaga ćwiczenia się w tym.

Nie będę niepotrzebnie zużywał słów i trzymał cię w niepewności, bo przecież każda minuta warta jest tego, by poczuć się szczęśliwym i cieszyć się życiem.

Jak poczuć się szczęśliwym już teraz?

1. Po skończeniu czytania tych słów, znajdź chwilę i skup się na swoim ciele. Przebiegnij swoją uwagą od palców stóp po czubek głowy.

2. Teraz skup się na swoim sercu i powiedz (na głos lub w myślach):

Czuję szczęście.

Zwróć uwagę jak się czujesz po wypowiedzeniu tych słów. Ja zwykle się uśmiecham. Czuj szczęście, nie myśląc o źródle, czy z jakiego powodu. Wystarczą słowa: czuję szczęście.

3. Jeśli masz nieco więcej czasu, przenoś swoją uwagę na różne części swojego ciała i za każdym razem powtarzaj słowa: Czuję szczęście (Uśmiecham się za każdym razem, gdy piszę dla ciebie te słowa 🙂 A ty? )

Czy to nie udawanie, jeśli zewnętrzne okoliczności naszego życia wcale nie napawają nas uczuciami szczęścia, radości, czy spokoju?
Nie. To powrót do właściwej kolejności, w jakiej możemy zmieniać swoje życie. Zgodnie z zasadą, że to nasze wnętrze tworzy zewnętrze. Nasze myśli i uczucia, rozpalają magnetyzm serca do czerwoności, przyciągając to, co z nami rezonuje.

Możesz poczuć się szczęśliwym, kiedy tylko chcesz

Chcesz szczęścia?

Czuj szczęście już teraz. Bez powodu. Niezależnie od okoliczności. Szczęście to wybór i zależy tylko od nas. Nie od zewnętrznych okoliczności. Jeśli czekasz, aż coś się wydarzy, bo wg ciebie tylko wtedy będziesz mógł zaznać szczęścia, to możesz się rozczarować. Jeśli nie czujesz szczęścia teraz, mało prawdopodobne, że poczujesz je w “teraz”, które obecnie należy do przyszłości. Co więcej: im bardziej jesteś nieszczęśliwy, tym bardziej odsuwasz od siebie szczęśliwą przyszłość. Ten magnes nie przyciągnie jej. Za to ściągnie więcej tego, co sprawi, że poczucie nieszczęścia będzie jeszcze głębsze.

Dlatego wybieraj szczęście, jeśli naprawdę tego chcesz. Wiesz już, jak poczuć się szczęśliwym, więc wykorzystaj to. Nie marnuj żadnej chwili. Gdy tylko sobie przypomnisz, mów: czuję szczęście i… uśmiechnij się 🙂

Ćwicz się w tym każdego dnia, aż wypełnisz szczęściem każdą komórkę swojego ciała, każdą myśl, każde słowa, gest, spojrzenie. Aż cały będziesz szczęściem i takim będzie też twoje wspaniałe życie.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉