Cel życia – czemu jest aż tak ważny

*Zasada 2

Określ dokładnie, po co tu jesteś.

 

“Naucz się nawiązywać kontakt z ciszą, jaką w sobie nosisz i wiedz, że wszystko w życiu ma jakiś cel.”

dr Elisabeth Kubler

 

Każdy człowiek jest na ziemi po coś. Ty też.

Ludzie sukcesu, czy też, jak wolisz, ludzie, którym w  życiu się udało, poświęcili swój czas, by odkryć i zrozumieć, po co tu są i co mają w życiu do wykonania.

Z życiem jest jak z pływaniem. Kiedy pozwolisz, by woda cię niosła, nie szarpiesz się, nie spinasz, nie machasz chaotycznie rękami, wypełniając się strachem, wtedy ona unosi cię niemal na swojej powierzchni. Wystarczy byś od czasu do czasu rozsunął rękami przestrzeń przed sobą, czyniąc w ten sposób niejako gest otwarcia na to, co przed tobą.  I tak metr po metrze, krok po kroku. Nie inaczej dzieje się w życiu.

Kiedy przestajesz:

  • walczyć o wszystko,
  • naciskać na każdą nadarzającą się okazję,
  • wypełniać się strachem przed porażką, stratą i “przytopieniem przez problemy”,

wtedy życie staje przed tobą z całym swoim bogactwem.

Kiedy masz przed sobą jasno określony cel i jesteś na niego ukierunkowany, nagle przestajesz się spinać, a miejsce strachu zajmuje radość z tego, co robisz.
Gdy naprawdę wiesz, w jakim kierunku podążasz, jeśli wiesz, po co jesteś tu na ziemi, w tym miejscu i w tym czasie – w naturalny sposób zaczynasz przyciągać do siebie ludzi, zasoby i wszystko, czego potrzebujesz.
Znając cel swojego życia ( bez tego nie ruszysz do przodu nawet o krok, choć będzie ci się wydawało, że wciąż idziesz), możesz wszystko wokół niego zorganizować.  Twój umysł bez wysiłku koncentruje się na wyznaczonym celu, bo jest on czymś naturalnym, związanym z tobą, z twoimi pragnieniami, dobrymi skojarzeniami, marzeniami. Kiedy tak się dzieje, trudno o rozproszenia.

Wszystko, co robisz, powinno być wyrazem twojego dążenia do celu życia.

Twoje myśli, słowa, uczucia, to, co robisz, czytasz, oglądasz, na co przeznaczasz swój czas. Wszystko.

Dlaczego chcę to robić? – to pytanie powinno się znaleźć na samym szczycie wszystkich twoich pytań, kiedy będzie ci się wydawało, że znalazłeś cel swojego życia.

Kiedy idziesz przez życie bez celu, wspinasz się na szczyt drabiny tylko po to, by się przekonać, że jest ona oparta o niewłaściwy mur.

Jak rozpoznać, że to jest właśnie to?

Kiedy go znajdziesz, wraz z nim, pojawi się też radość. To twój wewnętrzny system naprowadzania. Wszystko, co będzie ci sprawiało największą i autentyczną radość, wypełniając umysł i serce poczuciem święta, będzie też zgodne z twoim celem. To wskazówka, nie dogmat. Działasz sam dla swojego dobra. Będziesz wiedział, co wybrać, gdy cel będzie przez twoimi oczami.

Zapisz swój cel życia, czytaj każdego dnia, powtarzaj w myślach i idź, krok po kroku.

Na podstawie: J.Canfield “Zasady Canfielda

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉