Skup się na działaniu i otwórz na nowe możliwości

Zasada 15.

Bierz przykład z soczewki, która skupiając promienie słońca, zdolna jest wypalić na drewnianej tablicy niepowtarzalny wzór .

 

“Nie przepłyniesz morza, jeśli będziesz tylko stać i gapić się w wodę.”

Rabindranath Tagore

Od jakiegoś czasu postępuję w swoim życiu według nowej reguły:  zamiast mówić, że trzeba coś zrobić, robię to.

Zasada prosta, ale dla wielu ludzi, których znam, wciąż jawi się jako nie odkryty ląd. A przecież sukces nadchodzi wtedy, gdy skupiasz się na działaniu. Nic się nie zmieni, gdy będziesz jedynie stać i mówić o tym, co należy zrobić, jak działać, czego się podjąć.

Skup się na działaniu stawiając kolejny krok, choć nie wiesz tak naprawdę, dokąd cię zaprowadzi.

Nie masz żadnych większych gwarancji na powodzenie, spełnienie oczekiwań. Najzwyczajniej w świecie skupiasz się na działaniu. Doświadczasz, jak to jest i idziesz dalej, skłonny zrobić wszystko, co konieczne, by pokonać kolejne etapy na drodze zmian swojego życia na lepsze.

Dzięki skupieniu na działaniu, nabierasz niesamowitego rozpędu, otwierasz się na nowe możliwości. Z każdym dniem jesteś przecież mądrzejszy o dzień poprzedni. To, co udało ci się zrobić, ma szanse spotkać się z uwagą konkretnych ludzi, którzy mogą mieć ważny udział w tym, jak będzie wyglądał twój kolejny krok. Jednocześnie wszystko co potrzebne, pojawia się w najlepszym ku temu momencie.

Piszę o tym, co sam teraz przeżywam. Nie planuję spotkania, listu, rozmowy. One dzieją się jako wynik moich wcześniejszy działań, codziennych godzin spędzonych na wykonywaniu pracy życia.

“Zrób pierwszy krok w wierze. Nie musisz widzieć wszystkich schodów. Wystarczy tylko jeden.”

Martin Luther King Junior

Mając marzenia, nie robimy nic, by doprowadzić do ich spełnienia z jednego głównego powodu: w punkcie, w który jesteśmy, nie bardzo wiemy, jak do tego dojdzie. Droga jest niepewna, a wynik zamazany. Podejmij działanie i… patrz, dokąd cię prowadzi kolejny postawiony krok. Na pewno dojdziesz tam, dokąd zamierzałeś, albo w  jeszcze lepsze miejsce.

Wypłyń na głębię - zrób pierwszy krok i skup się na działaniu

Jeśli w pewnym momencie coś cię “przystawi”, nie rezygnuj.

Życie widocznie chce skorygować twoje wcześniejsze plany i cele. Ale nie zamierza cię zatrzymywać  i stopować. Ono tylko daje sygnały, że może trzeba skręcić w lewo, albo w prawo. Ale na pewno chce, być szedł dalej i działał. Bądź więc otwarty przez cały czas na to, co się pojawia. Nie bądź jak koń w zaprzęgu z klapkami na oczach. Rozglądaj się na boki, analizuj sytuację, patrz na znaki, które otrzymujesz. I działaj. Bo to jedyny sposób na dotarcie to celu.

“Dla każdego niepowodzenia istnieje alternatywny przebieg zdarzeń. Musisz go tylko znaleźć. Gdy napotkasz na swojej drodze przeszkodę, skorzystaj z objazdu.

Mary Kay Ash – założycielka Mary Kay Cosmetics

Skup się na działaniu i ufaj, że ujrzysz swoją drogę do celu.

Możesz mieć nieraz wrażenie, że podróżujesz we mgle albo w śnieżnej zamieci, widząc jedynie kilka metrów drogi przed sobą. Jeśli jednak nie poddasz się zniechęceniu, pojawiać się będą kolejne fragmenty drogi, aż szczęśliwie dotrzesz do celu.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy to słuszna metoda, mogę ci tylko powiedzieć na przykładzie mojego obecnego życia: Tak, to dobra i sprawdzona metoda. Chwilami żałuję, że tak długo zwlekałem z podjęciem działań,  z obawy przed porażką i wyruszeniem na nieznane i niepewne wody. Chciałem od razu dostać całą mapę z zaznaczonym na niej portem, do którego zmierzam. W rękach miałem jednak tylko jej niewielki fragment.

Podobnie jest teraz, ale w przeciwieństwie do minionych lat, mam tych fragmentów już kilka i tworzą całkiem spory obraz. Dzięki temu, że codziennie skupiam się na działaniu, coraz więcej widzę i coraz bardziej orientuję się, w którym miejscu  mojej drogi jestem, dostając przy tym co chwilę sygnał z kolejnej morskiej latarni.

Ty też: skup się na działaniu i bądź dobrej myśli.

 

Na podstawie: J.Canfield “Zasady Canfielda

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉