Wiara w siebie – podstawa, na której możesz zbudować wszystko

Zasada 5.

Wierz w siebie, nawet jeśli inni nie wierzą.

 

Nie jesteś wypadkiem przy pracy. Nie jesteś efektem produkcji masowej. Nie powstałeś na linii montażowej. Zostałeś celowo zaplanowany, szczególnie  utalentowany i w miłości umieszczony na ziemi przez Mistrza Rzemiosła.

MAX LUCADO – AUTOR BESTSELERÓW

Różnie nazywają ten stan umysłu i świadomości człowieka. Czasem jest to poczucie własnej wartości, samoakceptacja, a innym razem wiara w siebie. W każdym z tych przypadków chodzi o to samo.

Czemu wiara w siebie jest aż tak ważna? Popatrz na swoje życie, poświęć chwilę na samokrytyczną analizę paru wydarzeń z tobą w roli głównej, a sam się przekonasz, jak poziom wiary we własne możliwości, czy poczucie własnej wartości, wpłynęły na końcowy rezultat tych zdarzeń.

Wiara w swoje możliwości to wybór każdego człowieka. Także Twój.

Może najwyższy czas zdjąć z rodziców ciężar odpowiedzialności za to, że nie przekazali ci poczucia własnej wartości w odpowiednio wysokiej dawce. Teraz ty możesz zdecydować, czy dasz sobie szansę i zaczniesz wierzyć we własne możliwości we wszystkim, co będziesz robił, mówił, myślał i czuł.
Wybierz wiarę, że możesz zrobić wszystko, czego zapragniesz i tego każdego dnia się trzymaj.

Nie wątp w siebie, a zobaczysz, co będzie się działo. Nie będziesz żałować. Czy to naprawdę konieczne? Czy nie muszę mieć talentu, by mi się udało osiągnąć coś wartościowego? Owszem, możesz go mieć, ale i bez niego ci się uda.

“Nie byłem kimś najbardziej zdolnym, czy najbardziej utalentowanym w mojej dziedzinie, ale  postanowiłem wierzyć, że wszystko jest możliwe. Uczyłem się, ćwiczyłem i pracowałem ciężej, niż inni, i dzięki temu doszedłem tu, gdzie jestem.” – powiedział jeden z tych, którzy na starcie nie dostali pakietu o nazwie SUKCES GWARANTOWANY – BEZ WYSIŁKU I PRACY.
Jeśli z góry założysz i przyjmiesz, że wszystko dla ciebie jest możliwe, to zaczniesz stopniowo, każdego dnia coraz więcej robić tego , co konieczne, by twoje pragnienia stały się rzeczywistością.

 

Szukam mnóstwa ludzi,którzy posiadają bezgraniczną zdolność niedostrzegania, czego nie da się zrobić.

HENRY FORD.

To wiara w siebie daje nam siłę do życia na maxa

Twoje słowa i myśli mają realny wpływ na zachowanie się Twojego ciała.

Weź więc jak najszybciej odpowiedzialność za wyrzucenie ze swojego życiowego słownika słów: NIE MOGĘ. Może myślisz, że to nie jest warte zachodu. Spróbuj. To tylko jedno słowo mniej, a różnica ogromna.

Gdyby nie zniszczenie w nas dziecięcych przekonań  i pewności siebie, to uwierz mi, że nic nie byłoby w stanie cię zatrzymać przed zdobyciem tego, co teraz zamknięte zostało w świecie marzeń i pragnień. Niestety, historia się powtarza i przekonania o niemożności dokonania takich czy innych rzeczy, ryte są skutecznie w kolejnych umysłach pojawiających się na świecie ludzi.

Możesz to zmienić, myśląc, mówiąc i działając, jakby stwierdzenia:  Nie mogę, Nie potrafię, Nie dam rady – straciły raz na zawsze te trzy odbierające siłę litery N I E. Przekazuj tym, co dopiero rozpoczynają przygodę zwaną życiem, jak wiele mogą, jak wiele potrafią, jak wiele jest możliwe, gdy uwierzą, że tak jest.

Sztafeta - uwierz w siebie i przestań przekazywać pałeczkę niemocy

Przerwij tę fanatyczną sztafetę przekazywania pałeczki niewiary w siebie.

Nie zakładaj, że do tego, by robić w życiu to, co lubisz i uczynić z tego pracę życia, potrzebujesz wyższego wykształcenia. Nic bardziej mylnego. Może ma to jakieś znaczenie, ale nie jest warunkiem, od którego wszystko w Twoim życiu zależy.

Wierz w siebie, gdy nikt inny nie wierzy. Właśnie to uczyni cię zwycięzcą.

VENUS WILLIAMS

To ostatnia w tym kroku ważna prawda.
Inni bardzo chcą decydować o twoim życiu. Od samego urodzenia przerzucają na ciebie swoje niespełnione pragnienia i plany. Uczą, jak być takim, jakim by chcieli Cię widzieć. Nie daj się temu.

Nie popełnij tego samego błędu co ja, zanim nie powiedziałem Dość! i zacząłem powoli, ale skutecznie wyzwalać się z pętli, która była na mojej szyi przez wiele lat i z kuli u nogi, która spowalniała moje kroki. Pomyśl tylko, że gdyby wiara  innych w ciebie i twoje marzenia była podstawą do osiągnięcia spełnienia i sukcesu, to nikt nigdy niczego by nie osiągnął.

Podejmij decyzję, by oprzeć swoje wybory dotyczące tego, co Ty chcesz robić, na swoich pragnieniach i celach, a nie na celach, opiniach, pragnieniach i osądach twoich sąsiadów, kolegów z pracy, rodziców, czy współmałżonka.

Krok po kroku przestawiaj się na słuchanie swojego jedynego i niepowtarzalnego głosu serca.

Na koniec, trochę z uśmiechem, reguła 18/40/60 , autorstwa dr Daniela Amena:

“Gdy masz 18 lat, martwisz się, co inni o tobie myślą; gdy masz 40 lat, masz gdzieś, co inni o tobie myślą, gdy masz 60 lat, uświadamiasz sobie, że nikt już wcale o tobie nie myśli.” Cały ten czas, kiedy zamartwiasz się tym, co inni myślą o twoich włosach, twoim ubraniu, pracy, wyglądzie, domu, czy też o pomysłach, można wykorzystać w zupełnie inny sposób – planując i robiąc to wszystko, co przybliży cię do realizacji twoich celów.

 

Na podstawie: J.Canfield “Zasady Canfielda

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉