Zobacz swoje życie marzeń i zacznij nim żyć już dziś!

Zasada 12.

Stwórz obraz tego, czego pragniesz i zrób wszystko, by stał się rzeczywistością.

Żyjesz w dwóch światach. Czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. Rzeczywistość i świat wyobraźni przenikają się niemal w każdej chwili. Działają na ciebie z taką sama siłą i tak samo wywołują reakcje w emocjach.
Zdawałeś kiedyś egzamin?
Co działo się tuż przed? Wyobraźnia szalała, emocje sięgały granic twoich możliwości i wytrzymałości. A przecież jeszcze nie wszedłeś na salę. Stałeś i tak naprawdę nic się nie działo. Albo inaczej. Wszystko działo się w twojej wyobraźni. Całe ciało było napięte, przeżywało coś,co jeszcze  się nie wydarzyło. Osobiście przeżyłem wiele skrajnych zachowań z tym związanych. Więcej było nerwowych przeżyć, ale była też sesja, w czasie której udało mi się znaleźć pewną filozofię,która przyniosła mi niesamowity dystans to egzaminów. Wynik egzaminów był nawet lepszy,choć nie przesiadywałem nad książkami 24h/dobę.

“Wyobraźnia jest wszystkim. To zapowiedź atrakcji, jakie szykuje Ci życie.”

Albert Einstein

To, co najważniejsze, dzieje się w umyśle

To, co najważniejsze, działo się w moim umyśle. Ja wiedziałem, jak jest naprawdę i moje nastawienie było bardzo spokojne, wyczekujące najlepszego scenariusza. Uznałem, że nawet jeśli tym razem sobie nie poradzę – mogę podejść do tego jeszcze raz. Oblany egzamin to nie koniec świata.

Czemu o tym piszę? Bo kolejny krok dotyczy naszej wyobraźni – tego, co dzieje się w tym na pozór nieistniejącym świecie fantazji.

Skrzypaczka - wizualizuj już dziś swoje marzenia

Wizualizacja – potężne, wciąż niedoceniane narzędzie

Wizualizacja obok afirmacji to  jedno z najpotężniejszych narzędzi na drodze do osiągania wyznaczonych celów.

 • Aktywuje siły twórcze Twojej podświadomości,
 • Poprawia koncentracje Twojego umysłu, programując siatkowy system  aktywujący ( dokładniej o tym już za chwilę).
 • Działa jak magnes, przyciągając do Ciebie ludzi, zdarzenia, możliwości i pomysły związane z twoim celem.
 • Gdy wizualizujesz, w twoim mózgu zachodzą te same procesy, jak wtedy, gdybyś fizycznie wykonywał daną czynność.
 • Wizualizacja sprawia, że rośnie sprawność twojego mózgu – dobra wskazówka nie tylko dla studentów.

W czym pomaga wizualizowanie celów,do których zmierzasz? Jak może ci pomóc w  kupnie samochodu, budowie domu, zdobyciu wymarzonej pracy, czy wyjeździe na długo wyczekiwane wakacje w ciepłych krajach?

W pierwszej chwili dochodzi do konfliktu między tym, co sobie wyobrażasz, a tym, co widzisz i co naprawdę fizycznie masz. Twoja podświadomość robi wszystko, by ten konflikt rozwiązać i doprowadzić do przekształcenia tego, co teraz masz w to, o czym ciągle, w każdej chwili myślisz, co sobie wyobrażasz i co z każdym dniem bardziej czujesz jako coś realnego.

RAS – siatkowy system aktywujący

Ten konflikt powoduje trzy ważne rzeczy.
Zanim jednak o nich powiem, należy się kilka zdań wyjaśnienia na temat RAS (siatkowy system aktywujący). Otóż RAS  filtruje wszystkie sygnały napływające nieustannie do twojego mózgu – jest ich ok. 8 milionów. RAS część z nich odrzuca, dopuszczając do twojego mózgu jedynie te, które mogą ci pomóc osiągnąć twoje najważniejsze cele – nie wyłączając z tego podstawowych, którymi jest sama chęć przetrwania.
Tak więc, wizualizując swoje pragnienia, życie marzeń, pracę, majątekdajesz wytyczne dla RAS, co ma przepuścić, a  co odrzucić w tym,z czym spotykasz się każdego dnia – sytuacje, ludzi, zdarzenia, skojarzenia, artykuły, pomysły, zbiegi okoliczności, nieplanowane przez ciebie spotkania  i zdarzenia.
Przepuszcza do świadomości też to, co jest zgodne z twoim wewnętrznymi przekonaniami i wyobrażeniem na temat samego siebie, świata i innych ludzi. RAS pomaga w znalezieniu sposobów na realizację tylko tego, co sam mu podsuwasz, na czym się koncentrujesz, co widzisz, słyszysz, czujesz, czym naprawdę  żyjesz każdego dnia.

W skrócie:

 1. Siatkowy system aktywujący dopuszcza do świadomości wszystko, co pomoże ci osiągnąć cele.
 2. Pobudza podświadomość do pracy nad znalezieniem rozwiązań. Z czasem zaczniesz budzić się rano ( a nawet czasem w nocy – jak ja) z nowymi pomysłami. Będą się pojawiać w przeróżnych momentach i sytuacjach.
 3. Tworzy nowe poziomy motywacji. Zobaczysz, że coraz częściej robisz rzeczy, które przybliżają cię do celu.
 4. Zmieniać się będzie twoja osobowość, blokady i lęki zaczną stopniowo zanikać, ustępując miejsca nowym reakcjom, umiejętnościom i nawykom.

Dom marzeń - zacznij od wizualizacji

Stwórz obraz swojego życia, marzenia, siebie, majątku, który chcesz mieć – i daj się ponieść wyobraźni!

Wymarzona praca – niech będzie tak realna, jakbyś właśnie ją wykonywał w miejscu tak realnym, że czujesz zapachy, które unoszą się w powietrzu, słyszysz dźwięki dobiegające z pomieszczenia obok, czujesz radość i podniecenie, które towarzyszy tej chwili. Im więcej będzie szczegółów, tym łatwiej będzie twojemu  RAS znaleźć wszystko, co jest potrzebne do przekształcenia obrazu z wyobraźni w Twoja fizyczną rzeczywistość.

Jeśli chcesz,możesz zrobić tablicę wizualizacji – przypnij do korkowej tablicy zdjęcia, słowa, afirmacje dotyczące twoich marzeń i celu życia.

Na koniec chyba najważniejsza sprawa i do tego najtrudniejsza: twoją wizualizację, by miała sens i przyniosła spodziewane, a nawet nadspodziewane efekty, trzeba wykonywać codziennie i to najlepiej dwa razy w ciągu dnia. To jedno z najważniejszych narzędzi do osiągania celów. Warto powalczyć ze swoim lenistwem, skłonnością do odpuszczania sobie codziennej praktyki. To nie musi być godzina. To może być kilkanaście minut dziennie – przy okazji przyjrzyj się, ile jest tzw. pustego czasu w ciągu twojego dnia. Wykorzystaj go.

Systematyczność to też dobry sprawdzian i test na Twoją motywację:

 • Jak bardzo zależy Ci na osiągnięciu zmian?
 • Jak bardzo zależy Ci na zmianie swojego życia?
 • Jak bardzo jesteś zdeterminowany?

Powodzenia! Spotkamy się przy następnym kroku.

 

Na podstawie: J.Canfield “Zasady Canfielda

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉