Tworzenie stron internetowych z duszą

Strony internetowe z duszą.

Czyli jakie?
Pozwól, że wytłumaczę to na przykładzie:

Strona główna – czemu Home a nie House?

Zastanawiałeś się kiedyś, czemu właśnie tak określa się stronę główną każdej witryny internetowej?
W języku polskim używamy jednego słowa „Dom” na określenie tego, co Anglicy i Amerykanie mają na myśli, mówiąc Home, albo House. Ktoś jednak wybrał Home na stronę główną, a nie House. Czemu?

Dobra strona jest jak Home

Dom pełen emocji, uczuć, ciepła i życia. Miejsce, w którym ktoś mieszka i wypełnia sobą każdy jego zakamarek. Dom i mieszkańcy tworzą jeden harmonijny organizm. Goście są mile widziani i obdarowywani tym, co najlepsze. W efekcie bardzo trudno im się rozstać z gospodarzami i miejscem, a jeśli już zdecydują się wyjść, to bardzo szybko wracają.

Strony internetowe z duszą są jak tętniący życiem dom

Chętnie się w nim przebywa i zawsze z trudem opuszcza. Dom, w którym można poczuć się jak u siebie. Takie strony internetowe lubię tworzyć.
Jak każdy dom, tak i strony trudno by było stworzyć bez dobrych narzędzi. Takich, które pomogą projektowi z wyobraźni, pojawi się w realnym/wirtualnym świecie, by cieszyć zarówno oko i jak umysł, serce, no i duszę.
Jeszcze rok temu strony, które tworzyłem dla siebie i znajomych, oparte były na darmowych tematach graficznych. Parę zmian w stylizacji i układzie wystarczyło, by strona wyglądała całkiem nieźle. Ale wciąż nie było to to, czego naprawdę szukałem.

Themify Ultra i Themify Builder – najlepsze narzędzia, jakich do tej pory używałem.

I wtedy pojawiło się Themify. Jak to zwykle u mnie bywa, i ono pojawiło się w najlepszym czasie.
Oto tamtego czasu powstały 3 strony z duszą. Oto one.

 

joybrynkus.com

Tak się złożyło, że akurat w tamtym momencie planowałem odnowienie strony dla Joy i Themify Ultra od razu wpadło w moje artystyczne oko. Było tym, czego podświadomie szukałem. Bogata w wydarzenia działalność Joy potrzebowała miejsca, by w pełni ukazać to, czym zajmowała się na co dzień i czym chciała dzielić się z innymi, zaś Motyw Themify Ultra okazał się idealny do jego stworzenia.

Motyw Themify Ultra z Themify Builderem było tym, czego potrzebowałem, a co za pośrednictwem Tutoriali  nagranych przez Hogana Chua, trafiło w moje ręce.
Skorzystałem z darmowej wersji Themify Ultra i zabrałem się do pracy. Wtedy nawet nie wiedziałem, czym są strony internetowe z duszą. Jednak z każdym dniem pracy nad stroną Joy, uświadamiałem sobie, że tworzę coś wyjątkowego.
Pod koniec miesiąca, gdy strona była na ukończeniu, uwielbiałem ją przeglądać. I nie chodziło o pławienie się w samozachwycie. Tu chodziło o coś więcej. Ta strona działała na mnie jak medytacja. Była źródłem oczyszczenia, wyciszenia i napełniała pozytywną energią. Działał tak na mnie zarówno jej wygląd, jak i sama treść.

Nie powstałaby w takiej postaci, gdyby nie Motyw Themify Ultra, który dał mi możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego. Szybka instalacja, proste w użyciu funkcje, mnóstwo opcji do modyfikacji wyglądu strony. Do tego strony zbudowane w oparciu o Themify Ultra szybko się ładują i dobrze wyświetlają na każdym urządzeniu – w dzisiejszych czasach to podstawa.
Chwilami miałem wrażenie, że tylko wyobraźnia może mnie ograniczać w tworzeniu stron, bo Themify bardzo szybko umożliwi mi urzeczywistnienie każdego projektu.
Podstawowa znajomość CSS3 pozwalała na jeszcze dokładniejsze dopieszczenie szczegółów i tak oto dziś każdy może poczuć to, co ja, wchodząc na joybrynkus.com To pierwsza, ale nie ostatnia strona z duszą – tak nazwała ją Joy i od tamtej pory ja z przyjemnością korzystam z tego określenia.

Oto kilka podstron, na które już teraz Cię zapraszam:

 

zyciejakbajka.pl

Po joybrynkus.com powstała druga strona internetowa z duszą – ta, na której jesteś. Dopiero kilka dni temu nabrała głębszego wymiaru – przynajmniej w moim odczuciu. A wszystko to zarówno za sprawą zmiany układu strony głównej, jak i niesamowitego dodatku od Themify – Infiniti Post, który fragmenty ostatnio dodanych postów pozwala wyświetlać z efektem Parallax.

Sam do tej pory nie mogę nacieszyć oczu tym efektem, wzbogaconym dodatkowo o możliwość przeglądania losowo wybranych wpisów po każdym odświeżeniu strony.

 

jednoistnienie.pl

Podobnie jak przy joybrynkus.com, całkowicie zmieniany był wygląd dotychczasowej strony. Tanależy do mojej przyjaciółki Katarzyny.
Kolorystyka, zdjęcia, słowa – to wszystko ubrane w odpowiednią formę sprawia, że chce się na tej stronie być.
Zupełnie inna niż joybrynkus.com i zyciejakbajka.pl, a jednak zbudowana w oparciu o te same narzędzia i na tych samych fundamentach.

Oto jak wyglądała przed metamorfozą i po. 

Jednoistnienie - stara wersja strony

 

I właśnie za to kocham Themify Ultra. Za wszechstronność, prostotę i łatwość w używaniu poszczególnych elementów. Przy niewielkim wysiłku i czasie przeznaczonym na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami, można zrobić naprawdę wiele. A ile jeszcze możliwości mogłoby się pojawić, gdyby moja wiedza była większa? Z każdą nową stroną uczę się czegoś nowego. Dokumentacja i pomoc twórców na forum – to wszystko sprawia, że otwierają się przede mną coraz większe możliwość tworzenia stron internetowych z duszą. Sam byłem pod ogromnym wrażeniem, gdy przejrzałem listę stron stworzonych w oparciu o motywy Themify.me Zajrzyj, a przekonasz się, jaki drzemie w nich potencjał:

15 amazing sites!

Z Themify każde wyzwanie jest na wyciągnięcie ręki

Tworzenie stron internetowych z duszą to dla mnie zawsze niemałe wyzwanie. Chwilę to trwa, zanim pomysł, wizja, projekt pojawi się w mojej głowie. To najtrudniejszy etap. Stworzenie strony jest dużo prostsze, gdy ma się Themify Ultra i rozszerzenia, nad którymi wciąż pracuję jego twórcy. Najbliższa aktualizacja Themify Buildera zapowiada się naprawdę niesamowicie i już nie mogę się jej doczekać. Jako Beta Tester mam możliwość korzystania z niej zanim trafi do pozostałych użytkowników. Naprawdę, wielki szacun dla twórców.

Obecnie pracuję nad kolejną stroną internetową z duszą i jak się domyślasz, fundamentem będzie Themify Ultra. Z moją duszą artysty, posiadanie tego typu narzędzi sprawia, że każda chwila spędzona nad projektem jest jak duchowa uczta. Czas przestaje istnieć. Inne sprawy schodzą na dalszy plan. Jestem ja i dzieło. Tak. Można tak to nazwać. Strony internetowe to w dzisiejszych czasach małe dzieła. Im więcej serca w nie włożymy, tym wspanialszy jest efekt końcowy. Bo sam twórca, wypełniając dzieło tym, co najlepsze, staje się jego częścią.

Tym, co sprawia, że jestem jeszcze bardziej szczęśliwym człowiekiem, jest tworzenie stron internetowych z duszą. Jeśli marzysz o takiej stronie, zajrzyj na Themify.me i znajdź coś dla siebie. Gdybyś potrzebował pomocy, napisz. Razem łatwiej wpaść na dobry pomysł.

A jeśli znasz strony internetowe z duszą, zostaw namiary w komentarzu. Z przyjemnością do nich zajrzę, szukając inspiracji i delektując się każdym najdrobniejszym elementem stworzonym przez ich twórców.

Podziel się, jeśli uznasz, że warto 😉